25 листопада 2021 року у Луцьку відбулася презентація історичної картини «З’їзд європейських монархів у Луцьку» художник А. Орльонов.
Презентація відбувалася в рамках міжнародного проєкту " Україна- Європа: спільна спадщина".
У мистецтві киянин Артур Орльонов знаний як художник-баталіст, що повертає з небуття і поміщає на полотно важливі історичні віхи з історії України. Наразі майстер батального живопису в рамках проекту «Україна славетна» завершив роботу над картиною «З’їзд європейських монархів у Луцьку», де відображено історичні події 1429-го року, коли до Луцька, за ініціативою Великого князя литовського Вітовта, з’їхалися монархи з усієї Європи. На цьому з’їзді, як відомо, вирішувалося питання османської загрози, королівської коронації, велися дискусії довкола релігійних, торговельних питань. Загалом форум постав значною подією в історії середньовіччя, хоча й через суперечки не залагодив усіх «мирних» питань існування тогочасної Європи.
Презентація картини Артура Орльонова відбулася в приміщенні луцького замку Люберта, де автор, зокрема, зазначив, що ця робота – чи не найважча у його багатому вже історичному доробку, «бо тут довелося піднімати декілька пластів: і по костюмах, і з історичної реконструкції Луцька; і, зрештою, у відтворенні людських стремлінь до миру, а заодно й перепон на цьому вистражданому шляху. Відповідно проекція зображеного на сучасність така: українцям потрібно пам’ятати про свої здобутки, і це зміцнить нас на шляху до перемоги».
Ті, хто вже споглянув на полотно «З’їзд європейських монархів у Луцьку», відзначають його високу мистецьку привабливість. А з нею – історичне, ідеологічне та державотворче значення. Прикметно також, що автор виготовив й копію «новонародженого» полотна і , за традицією, залишив там, де вперше презентуються його картини. , а саме в Острозькій академії.
Директор культурного центру " УКРАЇНА- ЄВРОПА: СПІЛЬНА СПАДЩИНА" А. Коц.