
Зліва від князя Володимира знаходиться княгиня Ольга, яка народилася близько 890 року — померла 24 липня 969 у Києві) — дружина князя Ігоря I, київська княгиня, канонізована Православною Церквою.
Правила Русю в роки неповноліття свого сина Святослава (до кінця 50-х років X ст.). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади (погости). 957 року відвідала Константинополь, де уклала угоду з імператором Константином VII Багрянородним. Там же в ніч з 17 на 18 жовтня 957 року прийняла християнство. Є декілька версій походження княгині, в тому числі:
♦ Київська версія. Походження Ольги залишається загадковим, існує навіть версія, що вона була останнім нащадком Аскольда, чия сім'я могла бути вивезена до Пскова. Також є версія про походження княгині з Плискова, який лежав на межі полянських, древлянських і уличських земель на притоці р. Росі (нині — с.Плисків Погребищенського р-н., Вінницької обл., приблизно 170 км від Києва).
♦ Галицька версія. За нею, майбутня правителька Русі народилась у Пліснеську (тепер с. Підгірці, Бродівського р-ну, Львівської обл.). Її батьками були Олег, онук данського правителя Гельґи, та донька східнослов'янського князя Будимира. В руках княгиня Ольга символічно тримає знамениту на весь світ
ікону «Волинська Богородиця Одигітрія» створену місцевими майстрами наприкінці XIII сторіччя.