Корольов Сергій Павлович (народився 12 січня 1907 року в  Житомирі — помер  14 січня 1966 у Москві) — український радянський вчений  у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктор. Академік АН СРСР (з 1958). Конструктор перших штучних супутників Землі і космічних кораблів. Сім років (1939–1945) зазнавав  катувань у ГУЛАЗІ, де разом з іншими ув'язненими вченими, був силоміць залучений до розробок балістичних та геофізичних ракет. Після звільнення з концтабору очолив ракетну програму СРСР. Під його керівництвом запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, відбувся перший політ людини в космос та вихід людини в космос.

 Українська пісня «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю…» стала однією із спонук, які привели майбутнього основоположника практичної світової космонавтики до зацікавлення космосом.

   Коли С.Корольов запустив ракету з першим українським космонавтом Павлом Поповичем, той заспівав з орбіти для головного конструктора його улюблену пісню «Дивлюсь я на небо…»

   В 1970 році в м. Житомирі було відкрито меморіальний будинок-музей академіка Сергія Павловича Корольова. А в 1987 році — Музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова. На його честь названо місто-наукоград під Москвою,  місто Корольов, де розташований Центр управління космічними польотами.