Соломія Амвросіївна Крушельницька
 ( народилася  23 вересня 1872 року у  с. Білявинці, Бучацький район, Тернопільська область — померла  16 листопада 1952 року у  Львові) — українська оперна співачка, педагог. За життя Соломія Крушельницька була визнана найвидатнішою співачкою світу. Серед її численних нагород та  відзнак, зокрема, звання «Вагнерівська примадонна» XX століття.
 Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін.  Успіхи С.Крушельницької на оперних сценах світу були успіхами і визнанням української музики й мистецтва. 
Цікавий факт 17 лютого 1904 року в міланському театрі «Ла Скала» Джакомо Пуччіні представив свою нову оперу «Мадам Баттерфляй». Ще ніколи композитор не був так упевнений в успіху… але глядачі оперу обурено освистали. Славетний маестро почувався розчавленим. Друзі вмовили Пуччіні переробити свій твір, а на головну партію запросити Соломію Крушельницьку. 29 травня — на сцені театру «Ґранде» в Брешії відбулася прем'єра оновленої «Мадам Баттерфляй», цього разу — тріумфальна.  Публіка сім разів викликала акторів і композитора на сцену. Після вистави, зворушений і вдячний, Пуччіні надіслав Крушельницькій свій портрет із написом:    «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй». Сьогодні ім'я С. Крушельницької носять Львівський оперний театр.