Двотомник у футлярі «УКРАЇНА: ПОЕЗІЯ ТИСЯЧОЛІТЬ»



 
Кілька тисячоліть історії України крізь призму поезії – така головна ідея антології. Поезія супроводжувала українську націю впродовж усього її існування; саме Поезія спонукала українців до боротьби, непокори утискам і гнобленню, до самопізнання, творення. Поезія сприяла націєтворенню і  віддзеркалювала всі – як трагічні, так і героїчні – аспекти історії України.
Видання «Україна: поезія тисячоліть» отримало:
 
- Гран-прі VIІ Міжнародного конкурсу «Мистецтво книги» (на ХХІІІ Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарку 2010 р.);
- І місце на XI Київському міжнародному книжковому ярмарку «Книжковий світ – 2008» у номінації «Краще літературно-художнє видання».

Роксоланія: вигнання з раю (Том 1)
До першого тому ввійшли стародавні поетичні пам`ятки – рештки епосів протошумерів, аріїв і скіфів, фрагменти з давньогрецької і давньоримської поезії з України або про Україну прадавню, пісенна архаїка давніх слов`ян, уламки норманських і тюркських епосів, тематично прив`язаних до нашої правітчизни. Продовжують поетичну хронологію України духовна і героїчна поезія княжої доби, твори майстрів українського Ренесансу XVI-XVII ст., шедеври українського народного мелосу доби Гетьманщини і Просвітництва, твори іншомовних поетів, які писали про Україну або залишили непроминальний для української культури спадок.
 
Вітчизни дим: повернення до себе (Том 2)
Другий том антології присвячено Українському Поетичному Світові, його найяскравішим представникам. Від зародження української літератури (Іван Котляревський, Левко Боровиковський, Амвросій Метлинський) до поетів-шістдесятників (Іван Драч, Ліна Костенко, Павло Мовчан) та від поетів Російської імперії, які добре знали й любили Україну і неодноразово зверталися до неї у своїй творчості (Васілій Жуковський, Алєксандр Пушкін, Фьодор Тютчев), до полум`яних представників вигнаної  з рідних теренів української еліти (Євген Маланюк, Василь Барка, Віра Вовк) – ось той величезний обшир, спробу охопити який здійснено в цьому томі. Зміст прикрашають кілька цікавих «прем`єр» - уперше читачеві представлено сонети нашого співвітчизника Віктора де Гриценко, українського шляхтича, який вів богемне життя у Парижі і був одним з членів «нового Парнасу»; ліро-епічну драму малознаного у нас французького ексцентрика Поля Дерулєда «Гетьман», головного героя якої списано з Богдана Хмельницького; маловідому у нас поезію європейських поетів, присвячену Україні; англомовного українського поета-епіка Ендрю Сукнацькі, творчість якого ще зовсім не вивчено. Також до уваги читача – твори майстрів планетарного масштабу – Байрона, Гюго, Рільке, Прешерна, Сандрара, пов`язані з українською тематикою. Не менш цікавими є й такі постаті, як талановитий поет-самітник Яків Щоголів, нащадок великого Гетьмана російський драматург Ніколай Хмельницький, поет і добрий знайомий Вінстона Черчілля Юрій Будяк, обдаровані молоді поети, що дуже рано пішли з життя, - Володимир Маккавейський і Леонід Кисельов, сумний шерег закатованих «зірок» Українського Відродження (Василь Чумак, Марко Вороний, Володимир Свідзинський та інші). Ряд представлених авторів обмежується шістдесятництвом – адже ті процеси, які відбувалися в українській поезії, починаючи з 1970-х рр. (і відбуваються досі), заслуговують на прискіпливе вивчення і висвітлення в окремій антології.

Формат: 210 х 297

Обсяг: том 1 – 606 сторінок; том 2 – 684 сторінок

Обкладинка: шкіряна, з багаторівневим тисненням "золотом",

Мова видання: українська

ФУТЛЯР:  натуральна шкіра, 1 ручне тиснення

Вартість: 12 000 грн




<script type="text/javascript">(function() {
if (window.pluso)if (typeof window.pluso.start == "function") return;
if (window.ifpluso==undefined) { window.ifpluso = 1;
var d = document, s = d.createElement('script'), g = 'getElementsByTagName';
s.type = 'text/javascript'; s.charset='UTF-8'; s.async = true;
s.src = ('https:' == window.location.protocol ? 'https' : 'http') + '://share.pluso.ru/pluso-like.js';
var h=d[g]('body')[0];
h.appendChild(s);
}})();</script>
<div class="pluso" data-background="#ebebeb" data-options="big,square,line,horizontal,counter,theme=04" data-services="facebook,twitter,google,email,print"></div>